Atrakcyjna lokalizacja a cena mieszkania

0
437

Atrakcyjna lokalizacja a cena mieszkania

Zwykło się uważać, że nowe mieszkania pochodzące od deweloperów, które do tego znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, są zwyczajnie niezwykle kosztowne. To prawda, że w niektórych dużych miastach naszego kraju ceny mogą być zaporowe to jednak okazuje się, że nawet tam możemy liczyć na obniżki rzędu tysiąca i nawet więcej złotych na każdym metrze. Osoby interesujące się zakupem mieszkania na pewno wiedzą, że od czasu do czasu deweloperzy potrafią organizować tzw. „dni otwarte” podczas których to można wejść na teren inwestycji, przejść się po lokalach i zapoznać się z wieloma szczegółami. W trakcie takich oględzin można jednak także kupić od razu mieszkanie i to często w naprawdę dobrej cenie.

Oszczędzanie na kosztach remontu

Ludzie podejmujący decyzję o zakupie swojego mieszkania zazwyczaj patrzą na cenę zakupu oraz oczywiście lokalizację. To duży błąd z tego powodu, że do ceny zawsze powinniśmy doliczać koszty remontu. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego koszty te będą bardzo wysokie, ale również mieszkanie kupione od dewelopera będzie trzeba doprowadzić do odpowiedniego stanu. W przypadku mieszkań deweloperskich przyjmuje się, że koszt remontu to minimum 500zł za każdy metr kwadratowy, a więc łatwo sobie policzyć, że są to niebagatelne kwoty. Kupując mieszkanie w czasie „dni otwartych” można zaoszczędzić nawet ponad tysiąc złotych na metrze, a więc jednocześnie mieć dodatkowe pieniądze na remont.

Poszukiwanie okazji

Okazuje się, że na przykład w Warszawie, na osiedlu Bemowo, gdzie cena jednego metra może sięgać nawet 6800zł potrafią znacząco spaść na dniach otwartych. Deweloperze w ciągu tego krótkiego okresu sprzedają swoje mieszkania nawet za 5200zł za metr, a jest to oczywiście tylko przykład, gdyż w różnych miastach ceny jak i upusty dawane przez deweloperów są różne. Jak widać nie trzeba się aż tak bardzo namęczyć, aby kupić nowe mieszkanie od dewelopera w niezłej cenie.