Bezpieczeństwo i elegancja w biurowcu

0
323
Bezpieczeństwo i elegancja w biurowcu

Istotna jest kwestia bezpieczeństwa oraz wygląd budynku. Każdy biurowiec powinien zostać wykonany z najlepszej jakości materiałów. Muszą one gwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Budynek musi być przestronny, nie może sprawiać pracownikom kłopotów w poruszaniu się po nim. Ponadto powinien zostać wyposażony w nowoczesne instalacje i systemy, które ten poziom bezpieczeństwa podniosą. Należą do nich m.in.:

  • odpowiednie oświetlenie
  • windy
  • monitoring
  • instalacje sygnalizacji pożaru
  • nowoczesne systemy klimatyzacyjne oraz wentylacyjne
  • osłony przeciwsłoneczne
  • odpowiednio wyposażony węzeł sanitarny
  • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia kwestia jest tematem niezwykle szerokim tematem. Dotyczy bowiem zarówno pracowników, jak i klientów odznaczających się pewnym stopniem niepełnosprawności. W celu zapewnienia im jak największego komfortu podczas poruszania się w budynku, należy zadbać m.in. o zainstalowanie odpowiedniej liczby oraz wielkości wind, lekkie, najlepiej otwierane automatycznie drzwi, rozmaite przyciski i klamki zamontowane na odpowiedniej wysokości, podjazdy na wózki inwalidzkie, w miarę możliwości zlikwidowanie wszystkich wysokich progów, położenie nawierzchni antypoślizgowej. Z pewnością zostanie to docenione zarówno przez pracowników biura, jak i jego klientów.

Ostatnią ważą kwestią jest estetyka. Współcześnie jest to rzecz bardzo istotna. Ciekawe pod względem wyglądu biurowce nie tylko zapadają w pamięć, ale również zachęcają potencjalnych klientów do podjęcia współpracy z daną firmą. W związku z tym, architekci starają się tworzyć niebanalne, oryginalne budynki, które zdecydowanie odbiegają od obecnej jeszcze w przestrzeni wielu miast zabudowy pamiętającej czasy smutnego socjalizmu. Dzisiejsza infrastruktura ma oddawać charakter zarówno całego miasta, poprzez wpisanie się w pobliski krajobraz, jak i charakter firmy, która mieści się w biurowcu. W tym celu, do budowy służą już nie tylko betonowe płyty, ale również elementy szklane, stalowe itp. Wszystko to, zazwyczaj wykorzystywane w dużych ilościach, ma służyć dekoracji, a tym samym estetyzacji. Oryginalne kształty brył, ciekawe konstrukcje i kolorystyka to tylko niektóre elementy mające na celu zwrócenie uwagi oraz wyróżnienie biurowca na tle wielu innych. Na szczęście, współczesna zaawansowana branża budowlana pozwala na realizację nawet najbardziej niecodziennych, oryginalnych pomysłów architektów.

Wybierając siedzibę dla swojej firmy, warto zwrócić uwagę na wszystkie wyżej wymienione i pokrótce opisane cechy budynków. Od tego w dużej mierze zależy powodzenie firmy. Do nieciekawie wyglądającego budynku, albo takiego, który utrudnia poruszanie się osobom niepełnosprawnym, wejdzie niewielu potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, pierwszym krokiem do zainteresowania sobą ludzi jest zwrócenie na siebie uwagi poprzez formę i kolor. Następnym krokiem jest przedstawienie interesującej i profesjonalnej oferty. Dopiero to wszystko razem jest gwarantem sukcesu każdej firmy!