Czy kobiecie jest trudniej w sferze biznesowej?

0
334
Czy kobiecie jest trudniej w sferze biznesowej?

Kobiety coraz częściej widywane są na wyższych stanowiskach, nie tylko w pracach ,,przeznaczonych tylko dla nich”. Odważyły się i zostało to docenione. Każda z Was zasługuje na dobre traktowanie pracy. Nie tylko mężczyźni mogą być szefami i zajmować wysokie stołki. Jeśli masz taką szanse, korzystaj z niej! Nie przejmuj się głupim gadaniem. Nic nikomu nie musisz udowadniać – no, chyba że sobie.

Kobiety na wysokich stanowiskach

Kobieta – szef to nic dziwnego w dzisiejszych czasach. Kobiety, pomimo tego, że uważane są za ten bardziej skomplikowany gatunek, są znacznie prostsze ,,w obsłudze”. Jeśli porozmawiasz z nią szczerze i będziesz wobec niej lojalny – odda ci w dwójnasób. Nie prawdą jest, że z kobietami ciężej się pracuje (mówią tak osoby, które nie potrafią odnaleźć się w danej sytuacji – albo po prostu zazdroszczą. Znajdą się i tacy, którzy w szowinistyczny sposób będą próbować oceniać kobietę o wyższym stanowisku – tylko dlatego, że poczują się gorsi (ze względu na niższy szczebel). Ale zadajmy sobie pytanie, kto nie pozwolił im ciężko pracować na to, aby znaleźć się na tym miejscu – zamiast tej, której tak bardzo zazdroszczą?

Kto radzi sobie lepiej mężczyzna czy kobieta?

Lepiej radzi sobie ten, kto ma więcej samozaparcia w dążeniu do celu. Nie ma znaczenia w tym przypadku płeć owego człowieka To proste. Żeby objąć stanowisko szefa – trzeba być wytrwałym i odważnym . Trzeba nauczyć się również tego, że zawsze znajdzie się ktoś kto pozazdrości nam pozycji i będzie w stanie narobić nam wiele przykrości. Trzeba być na to przygotowanym – wtedy lepiej sobie z tym poradzisz. Ludzie są okrutni i będą zdolni podkopać pod tobą dołek w najmniej spodziewanym momencie – nawet Ci, którym najbardziej ufasz.

Praca dla mężczyzn a praca dla kobiet

Czytając nagłówek, możesz zadać sobie pytanie ,,A czy jest jakaś różnica?”. Niestety jest. Nie jest to wykluczające w żaden sposób. To nie wymysł. Są zawody, w których kobieta fizycznie nie da rady – nie podniesie bardzo ciężkiego przedmiotu. Tylko i wyłącznie z takich względów, do taki prac nie są przyjmowane kobiety aby nie zrobiły krzywdy swojemu organizmowi.

Za to w zawodzie typowo ,,kobiecym” coraz częściej widzimy mężczyzn, Fryzjerstwo, branża beauty – dlaczego mężczyzna nie może doklejać rzęs? Może, tylko nie jest to tak popularne – i brakuje im odwagi.

Niestety jesteśmy przyzwyczajeni do danych standardów, które nas gubią. Wykluczamy sami siebie – a później narzekamy, że to nas społeczeństwo wykluczyło z jakiejś dziedziny.