Czy zestaw pióro i długopis z grawerem to dobry prezent dla nauczyciela?

0
297
zestaw pióro i długopis z grawerem

Po niemal roku nauki zdalnej, uczniowie wrócili do szkół. To był trudny czas, zarówno dla nauczycieli, jak i ich podopiecznych. Nowa rzeczywistość pojawiła się nagle, wymuszając zmiany w komunikacji oraz organizacji programu nauczania. Niedługo, bo już 14 października, obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Uczniowie głowią się, w jaki sposób mogą podziękować swoim mentorom za poświęcony czas i wsparcie. Opcji jest wiele, jedne bardziej, inne mniej odpowiednie. Zastanówmy się, co wypada dać nauczycielowi w dniu jego święta?

W pierwszej kolejności przychodzą na myśl kwiaty, jednak te cieszą oko jedynie przez kilka dni. Niektórzy myślą również o butelce dobrego alkoholu, jednak jest to opcja dość ryzykowna i często niestosowna. Słodycze? Zazwyczaj na lekcjach wychowawcy propagują zdrowy styl życia, więc taki prezent może kłócić się z ich ideami.

Sprawdź nasz artykuł: Jaki prezent podarować bliskiej osobie.

Idealne prezenty na Dzień Nauczyciela

Najlepszy prezent to ten, w który uczniowie włożą więcej wysiłku niż tylko pospieszna wizyta w najbliższym sklepie. Świetna opcja jest personalizacja. Rzecz, która została stworzona specjalnie dla danego nauczyciela, będzie miłym wspomnieniem przez wiele lat. Dobrze jest jednocześnie postawić na klasykę, aby trafić w gusta każdej osoby. Kilka propozycji:

  • Zestaw pióro i długopis z grawerem. Dzienniki, programy nauczania, rady pedagogiczne – nauczyciel wciąż coś pisze. Potrzebne są do tego przybory wysokiej jakości. Dodając do tego grawer, mamy perfekcyjny, spersonalizowany prezent. Za każdym razem, gdy nauczyciel chwyci pióro lub długopis w dłoń, przypomni sobie, że jego praca jest doceniana.
  • Kubek z własnym nadrukiem. Kolejny prezent o dużej wartości użytkowej, wszak typowy nauczyciel wypija hektolitry kawy. Świetną opcją jest też kubek termiczny.
  • Kalendarz, notes. Zanim zainwestujemy w taki prezent, upewnijmy się, czy nauczyciel nie ma już swojego ulubionego kalendarza.
  • Prezenty nietypowe, np. własnoręcznie wykonana biżuteria, ramki na zdjęcia, maskotki itd. Ten rodzaj podarunku sprawdzi się, gdy znamy nauczyciela dłuższy czas i wiemy, jak na to zareaguje.

Ważne kryterium – cena

Do szkoły publicznej uczęszczają dzieci z różnych rodzin, tych mniej i tych bardziej zamożnych. Cena prezentu powinna być więc uśredniona, aby każdy rodzic mógł sobie na to pozwolić, bez nadwyrężania domowego budżetu. Poza tym, wiele osób uważa, że prezenty są niestosowne, gdyż nauczyciele otrzymują za swoja pracę wynagrodzenie. To prawda, jednakże podarunki z tej okazji są zakorzenione w naszej kulturze. Jest to miły gest, a nasze dzieci spędzają w szkole mnóstwo czasu, jest to ich drugi dom. Warto docenić trud nauczyciela, choćby drobnym upominkiem.