Dekorujemy Stół Wigilijny

0
1403

Wigilia to jedyny taki magiczny czas w całym roku. Czekamy na pierwszą gwiazdkę i całą rodziną zasiadamy do uroczystej kolacji. Wszystko dopięte na ostatni guzik; dom pięknie udekorowany, prezenty pod choinką, 12 pysznych potraw i nuta kolęd w tle. Robimy wszystko, aby ten czas pozostał na długo w naszej pamięci. Stół, który zazwyczaj zostawimy na ostatni moment, również powinien być odpowiednio przystrojony – w końcu przy nim spędzamy większość tego wyjątkowego wieczoru. Prócz już gotowych dekoracji można samemu wykonać użyteczne, np za pomocą serwet. Świąteczne formy odpowiednio ułożone na talerzu będą cieszyć oko przed rozpoczętą kolacją.

Przedstawimy Wam kilka pomysłów!

-Z papierowych serwetek możecie stworzyć piękną, przestrzenną gwiazdkę, która powstanie po kilku odpowiednich zgięciach.

-Jeśli używacie materiałowych serwet, możecie wykonać efektowne choinki. Można je położyć, jak również postawić na talerzu.

Gdy wszystko już gotowe, niech w powietrzu roznosi się zapach Świąt. Zapach ten to nic innego jak goździki i pomarańcze! Do takich prostych dekoracji możecie zatrudnić małych pomocników. Dla Was będzie to pomoc, a dla Maluszków świetna zabawa.

Wesołych Świąt!