Dianoya

0
556

Zespół Dianoya powstał w czerwcu 2008 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół: gitarzysty Janka Niedzielskiego oraz wokalisty Filipa Zielińskiego. Wkrótce potem w odpowiedzi na zaproszenie tandemu do kapeli dołączył perkusista Łukasz Chmieliński. Obecnie zespół liczy 4 członków, listę wymienionych uzupełnia basista Artur Radkiewicz.

Debiutancki krążek „Obscurity Divine”

Został wydany w 2010 roku. Album spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami oraz zainteresowaniem słuchaczy, przyczyniając się do tego, iż zespół zapisał się w pamięci jako swoiste połączenie ostrego brzmienia korespondującego do psychodelii z symfoniczną niemal łagodnością i harmonią, a wszystko to na bardzo zaawansowanym poziomie muzycznym. W ślad za pierwszym wydawnictwem Dianoya zagrała wiele koncertów w tym dwie trasy w towarzystwie m.in. zespołów takich jak: Iron Butterfly, Riverside, Quidam, Votum, NOKO. Zyskujący na uznaniu młody zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in. na festiwalu w Gniewkowie czy Go Rock w Stalowej Woli, a singiel „Dreamlack” promujący pierwsze wydawnictwo wiele tygodni utrzymywał się na pierwszej pozycji notowania Turbo Top Antyradia.

Po przepełnionym koncertami 2010 roku, niewiele odpoczywając już na początku 2011 roku formacja zaczęła przygotowania do kolejnego albumu i tak 11 maja 2012 odbył się koncert promujący nowe wydawnictwo zespołu zatytułowane „Lidocaine”, które jest już dostępne na rynku.