Domowa stacja ładowania samochodu – co warto o niej wiedzieć?

0
190
domowa stacja ładowania samochodu

Samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz oczywistych aspektów związanych z ekologicznymi rozwiązaniami, producenci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych designów i udogodnień istotnych podczas jazdy. Ważną kwestią związaną z samochodami elektrycznymi jest ich ładowanie. Domowa stacja ładowania samochodu to komfort i wygoda, w którą warto zainwestować. Dlaczego?

Na ulicach coraz częściej możemy zauważyć samochody elektrycznie. Wyróżniają się bezemisyjnym użytkowaniem oraz cichą pracą silnika. Oprócz tego zapewniają ciekawe wrażenia z jazdy, ponieważ moc pojazdu jest dostępna od razu, inaczej niż w przypadku silników spalinowych. Wiele państw, w szczególności europejskich, zachęca swoich mieszkańców do korzystania z elektrycznych aut. W niektórych miastach wjazd do centrum możliwy jest tylko w przypadku posiadania samochodu elektrycznego. W Polsce również auta te cieszą się coraz większym uznaniem. Aby jednak jazda była możliwa, konieczne jest naładowanie pojazdu. Domowa stacja ładowania samochodu to dobra inwestycja, która zapewnia wiele korzyści. Jakich? Przekonaj się, czytając poniższy artykuł. 

Wygodne ładowanie w dowolnym momencie

Jedną z zalet samochodów elektrycznych, które biorą pod uwagę zainteresowani użytkownicy, jest możliwość łatwego ładowania bez konieczności udawania się na stację paliw. Samochód elektryczny możemy naładować, korzystając ze standardowego gniazda wtykowego. Takie rozwiązanie nie jest jednak najbardziej opłacalne. O wiele lepszą opcją jest domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot. Występuje w dwóch wersjach: domowej (Home) oraz mobilnej (Go). 

Pierwsza z nich świetnie sprawdza się w domu oraz firmie. Nie musimy korzystać ze zwykłego gniazdka, które nie zapewnia nam tak dobrych rezultatów jak domowa stacja ładowania samochodu. Dużym udogodnieniem jest wersja mobilna, która umożliwia również ładowanie w podróży. Nie zajmuje wiele miejsca i dlatego można ją bez problemu umieścić w bagażniku, a następnie korzystać z dowolnego standardowego gniazda elektrycznego, jakie znajdziemy na trasie. 

Domowa stacja ładowania samochodu – ekonomiczne rozwiązanie

Dlaczego domowa stacja ładowania samochodu jest lepszym rozwiązaniem niż zwykłe gniazdo elektryczne? Ponieważ gwarantuje znacznie większą oszczędność. Osoba posiadająca taką stację może ustawić za pomocą zintegrowanej aplikacji kwotę, do jakiej ma zostać naładowany samochód. Oprócz tego możliwe jest ustalenie godzin ładowania, które uwzględnią czas obowiązywania tańszej taryfy za energię. Dodatkową opcją wpływającą na oszczędności są opcje Next Trip i Eco. Tryb Next Trip sprawia, że samochód jest ładowany w takiej ilości energii, która potrzebna będzie do pokonania następnej trasy. Opcja Eco jest natomiast idealnym wyborem w przypadku użytkowników posiadających instalację PV. Wszystko ze względu na fakt ładowania nadwyżkami z instalacji z PV ze zmienną taryfą. Atutem domowej stacji ładowania samochodu Fronius Wattpilot jest także unikanie skoków obciążenia, które wiążą się z większym kosztem.