Ekobiznem w e-sklepie – to możliwe

0
282
Ekobiznem w e-sklepie – to możliwe

Ekologia jest trendy, ekologia jest na fali. Po epoce bezmyślnego zakupoholizmu charakteryzującego lata 90. przyszedł czas na odpowiedzialny zakupoholizm. Kupujemy nadal dużo, ale staramy się ograniczyć nasz niekorzystny wpływ na środowisko. Dzięki szerokiemu dostępowi do informacji, jesteśmy w stanie dowiedzieć się kto wyprodukował nasz sweter, czy z jakiej hodowli pochodzą truskawki w naszym jogurcie. I co więcej, zaczynamy czuć się odpowiedzialni, za to czy produkty, które nabywamy są OK dla środowiska, i czy ich produkcja nie narusza praw człowieka.

Dlatego wszystkim z Was, którzy chcą zarabiać online polecam założenie sklepu internetowego z tego właśnie rodzaju produktami. Obecnie produkty ekologiczne przebijają swoich nieekologicznych konkurentów, nawet wtedy, kiedy ich ceny są wyższe. Przykład? Pewna polska firma sprzedaje świece sojowe, które kosztują mniej więcej cztery razy tyle, co ich parafinowe odpowiedniki. Ale za to wszystkie składniki produktu, łącznie z kompozycją zapachową użytą w świecach są zupełnie naturalne i nie szkodzą środowisku. W połączeniu z ciekawą oprawą graficzną marki powstaje produkt, który sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Inna polska firma, na platformie swojego sklepu internetowego sprzedaje naturalne musli, które możemy sami skomponować z poszczególnych produktów spożywczych. Wystarczy także wspomnieć o nadal trwającym szale na modne torby z płótna, by jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że eko jest właściwym kierunkiem dla rozwoju naszego e-sklepu.

Drugą bardzo obszerną kategorią łatwego zarobku online są firmy sprzedające żywność ekologiczną. Bardzo wyraźnym trendem, który także podkreśla naszą odpowiedzialność jako społeczeństwa za środowisko, jest weganizm. Coraz więcej osób porzuca swoje mięsne nawyki na rzecz zupełnie warzywno-owocowej diety. Dlatego e-sklepy oferujące żywność wegańską, w tym bezmleczne sery i zamienniki potraw mięsnych oraz mącznych, są zdecydowanie na topie. Oczywiście nie jest to działalność w pełni wirtualna, ale jeżeli pociąga nas choć w pewnym stopniu kuchnia i gotowanie, łatwo może stać się naszym ulubionym, i dochodowym zajęciem.