Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy – poznaj sposób na cellulit

0
302
Endermologia

Cellulit, zwany też skórką pomarańczową, jest zaburzeniem rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Boryka się z nim niemal 90 proc. żeńskiej populacji. I choć sam cellulit nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia, to może być objawem większych problemów. Z tego względu nie należy do lekceważyć. Przy okazji, cellulit nie jest rzeczą pożądaną. Większość kobiet chce się go pozbyć. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Nierzadko potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Zobacz, na czym polega endermologia i kiedy warto zdecydować się na zabieg. 

Endermologia – co to jest? 

Endermologia http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/ to mechaniczny masaż podciśnieniowy. Wykorzystuje się do niego specjalną głowicę wyposażoną w rollery. Głowica zasysa fałdy skóry, które następnie są dokładnie rozmasowywane przez rolki imitujące ruch dłoni masażysty. Z tą różnicą, że proces mechanizacji oraz system podciśnieniowy pozwala na dotarcie do najgłębszych warstw skóry. W efekcie endermologia pobudza krążenie oraz usprawnia metabolizm w komórkach. Skóra po zabiegu staje się gładka i sprężysta. 

Zabieg endermologii trwa około pół godziny. Jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Dzięki temu możemy go wykonać nawet w środku dnia. Do masażu trzeba ubrać się w obcisły kombinezon. Skóra więc nie ma bezpośredniego kontaktu z głowicą. Taka metoda pozwala na skorzystanie z masażu także osobom, które mają wrażliwą skórę. Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii? 

Kiedy zdecydować się na zabieg endermologii? 

Endermologia to skuteczny sposób na walkę z cellulitem. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Oczywiście pełny efekt jędrnej skóry będzie zależny od stanu wyjściowego. W niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie zabiegu. Jeśli jednak chcesz skutecznie rozprawić się z cellulitem i poprawić jędrność swojej skóry, to endermologia będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Z endermologii możesz skorzystać także w celu modelowania sylwetki. Masażem głowicą możesz dotrzeć w najoporniejsze miejsca, takie jak tył ud, plecy, brzuch, łydki czy ramiona. Efekty endermologii są widoczne niemalże od razu. Masaż przywraca skórze jędrność, między innymi dlatego, że poprawia produkcję kolagenu w skórze oraz pomaga usunąć toksyny z organizmu i zalegającą wodę. W efekcie ciało staje się smuklejsze i wymodelowane. Warto przy tym pamiętać, że dla utrzymania efektów musimy później stosować zdrową dietę oraz zadbać o regularną aktywność fizyczną.