Ile kosztują mieszkania we Wrocławiu?

0
479
mieszkanie Wrocław cena

Do najważniejszych czynników, jakie bierzemy pod uwagę przed zakupem mieszkania, należy oczywiście jego cena. Do najpopularniejszych polskich miast, na mieszkanie w których decydują się młode osoby, należy Wrocław. Na jaki koszt musimy się przygotować, chcąc zakupić nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław jest wyborem wielu Polaków z różnych względów. Stanowi ważny ośrodek kulturalny, naukowy i ekonomiczny, w którym możemy liczyć na rozwój i dużą ilość rozrywki. Stawiają na niego studenci, biznesmeni i osoby nastawione na spokojne i komfortowe życie. Szybka i wygodna komunikacja publiczna, wiele atrakcji i zabytków oraz masa firm gwarantujących pokaźną liczbę miejsc pracy przyciąga ludzi z całej Polski. Nic zatem dziwnego, że Wrocław aktualnie oferuje wiele mieszkań i nieruchomości. Ceny mieszkań Wrocław są jednym z kluczowych kryteriów, jakie decydują o wyborze danego lokum. Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu? Jaką kwotę musimy szykować, chcąc dokonać zakupu wymarzonego mieszkania? Zapraszamy do lektury!

Od czego zależy koszt mieszkania we Wrocławiu?

Czynników wpływających na ostateczny koszt mieszkania we Wrocławiu jest naprawdę dużo. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja mieszkania. Nieruchomości znajdujące się na obrzeżach będą na pewno tańsze niż te znajdujące się bliżej centrum. Oprócz tego ważny jest standard mieszkania oraz to, czy nieruchomość znajduje się w starym czy nowym budownictwie. Piętro, obecność windy, ekspozycja okien – wszystko to ma tak naprawdę znaczenie. Oprócz tego ważnym elementem jest układ mieszkania, ilość pomieszczeń i oczywiście jego metraż.

Najbardziej pożądane mieszkania we Wrocławiu

Największą szansę na szybką sprzedaż mają mieszkania znajdujące się na Śródmieściu, osiedlu Krzyki oraz Starym Mieście. Te lokalizacje są bowiem zdecydowanie najbardziej pożądane ze względu bliskość wielu punktów istotnych z perspektywy mieszkańca Wrocławia. Duża ilość najchętniej odwiedzanych miejsc, przepiękna architektura i prestiż wynikający z mieszkania w tej okolicy przyciąga wielu chętnych nabywców.

Koszt mieszkania we Wrocławiu

Wysokie ceny osiągają oczywiście mieszkania znajdujące się w centrum, a także na takich osiedlach jak Zacisze czy Tarnogaj. Średni koszt 1m2 w tych lokalizacjach dochodzi do 11 tys. złotych. Jeśli natomiast zależy nam na tańszych nieruchomościach, warto postawić na Brochów, Nowy Dwór lub Świniary. Tutaj średnia cena oscyluje wokół 7-8 tys. złotych za 1m2. Ogólna średnia cena mieszkań we Wrocławiu wynosi natomiast nieco ponad 9 tys. złotych.