Informacje o rynku pierwotnym i wtórnym

0
370

Wynajem mieszkania to popularna metoda zarabiania pieniędzy dla osób, które „chcą mieć ciastko i zjeść ciastko”. Wynajmując mieszkanie mamy bowiem stałe comiesięczne wpływy na konto i poczucie bezpieczeństwa jakim jest posiadanie własnego lokum. Zanim jednak doprowadzimy do zawarcia umowy należy poczynić kilka ważnych kroków.

Jak przygotować mieszkanie do wizyty potencjalnego klienta?

Decydując się na sprzedaż lub wynajem mieszkania należy oczywiście liczyć się z tym, że przypuszczalny klient prędzej czy później będzie chciał spotkać się z właścicielem i je obejrzeć. Dlatego też ważne jest, aby mieszkanie wywarło na nim dobre wrażenie tak, aby po prostu chciał je mieć. By taki efekt uzyskać nie trzeba od razu inwestować w generalny remont czy usługi projektanta wnętrz. Wystarczy kilka prostych zabiegów, by nasze mieszkanie osiągnęło korzystny wygląd i zachwyciło potencjalnego kupca, czy najemcę:

Mieszkanie – wynająć czy kupić?

Statystyczny Polak marzy o własnym mieszkaniu i dobrze płatnej pracy. Niestety w dzisiejszych czasach te dwa czynniki warunkujące życie nie zawsze idą w parze. Jest to spowodowane nie tylko panującym na świecie kryzysem, czy poszerzającym bezrobociem. W dużej mierze fakt ten zależny jest od prozaicznego, zdawałoby się, powodu: przywiązania do danego miasta (miejsca zamieszkania), w którym jednocześnie brak perspektyw na karierę w wyuczonym, czy też wymarzonym zawodzie. Większość młodych ludzi decyduje się w związku z tym na szukanie zajęcia nie tylko w obrębie własnego miasta, ale w całej Polsce – w myśl zasady: „Tam mój dom, gdzie serce moje (a raczej zarobki moje)”.

Mieszkania po studencku

Kończy się rok akademicki na większości uczelni w Polsce. Bydgoskie uczelnie nie są w tym odosobnione. Co więcej, Bydgoszcz, podobnie jak inne miasta studenckie, w okresie wakacyjnym przeżywa w pewnym sensie wyludnienie. Studenci wyjeżdżają w rodzinne strony, mieszkańcy korzystają z sezonu urlopowego, a dzieci sypiają do późna, ponieważ nie mają obowiązku codziennego wstawania do szkoły. Dla rynku nieruchomości wakacje nie są najlepszym okresem, szczególnie w dwóch pierwszych miesiącach:  czerwcu i lipcu.

Nowa jakość w starych murach

Zamiana mieszkania to dla wielu osób wielki wyzwanie, a jednocześnie wielka szansa. Sam proces jest dość prosty pod kątem technicznym do wykonania. Jednakże pojawiają się inne problemy – a mianowicie kwestia dostosowania mieszkania po poprzednich właścicielach do naszych potrzeb. Wiadomo, że im więcej pieniędzy posiadamy, tym większe możliwości zmian i modyfikacji otwierają się przed nami.

Słoneczne mieszkania

Nie trzeba kupować nowego mieszkania w Bydgoszczy, aby polepszyć swój standard życia. Zawsze natomiast warto zastanowić się nad lokalizacją nieruchomości i rozmieszczeniem pokoi. Nawet zwykła zamiana mieszkania w Bydgoszczy może dać więcej radości i satysfakcji niż nowy dom na luksusowym osiedlu.

Zmiany w życiu człowieka

Zmiany są potrzebne w życiu każdego człowieka. Zmiany warunkowane są przez charakter oraz przebieg życia danego człowieka. Naukowcy odkryli zależność, z której wynika że co siedem lat człowiek się zmienia kategorycznie. Z czego wynikają te zmiany? Prawdopodobnie z tego, że co siedem lat wydarza się w życiu każdego coś, co modyfikuje poglądy, myśli i czyny gruntownie.