Jak praca na zmiany wpływa na organizm?

0
276
Jak praca na zmiany wpływa na organizm?

Częsta zmiana godzin pracy nie służy naszemu organizmowi. Zaburzenia snu, niewystarczający odpoczynek , problemy z pamięcią. Te niekorzystne aspekty można wymieniać jeszcze długo. Jedni przystosowują się bardziej do zmian godzin pracy, inni mają z tym duży problem. Wszystko przede wszystkim uzależnione jest od naszego organizmu. Oczywiście w walce z tym problemem możemy mu pomóc. I w dużej mierze, to czy zaczniemy zmagać się ze zmęczeniem przez zmianę godzin pracy zależy od nas.

Praca zmianowa mnie męczy: dlaczego to taki problem?

Przede wszystkim nasz organizm jest przyzwyczajony do tego, że dzień służy do pracy a noc do spania. Wielokrotna zmiana godzin pracy może podwyższyć stres, a co za tym idzie jest zwiększone prawdopodobieństwo występowania zawałów. Według psychologów praca w różnych godzinach dezorganizuje dzień, przez co musimy wiele rzeczy robić w biegu, bez odpoczynku, a to ma znaczny wpływ na odczuwanie zmęczenia. Dlatego warto się zastanowić nad skutecznym sposobem, dzięki któremu zadbamy o nasze zdrowie i pozbędziemy się zmęczenia.

Czy woda mineralna może pomóc?

Na problem ze zmęczeniem przez pracę w różnych godzinach, lekiem może być woda mineralna. Jest ona bogata w składniki mineralne, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego oraz całego ciała. Zmiana godzin pracy i różne pory snu, powodują, że szybciej tracimy te cenne minerały z naszego organizmu. Dlatego ważne jest uzupełnienie magnezu, sodu, potasu, żelaza i wielu innych składników, których nam na co dzień brakuje. Woda mineralna nie tylko ze względu na swój skład może pomóc, kiedy często dopada nas zmęczenie. Ludzki organizm składa się w 70% z wody i nawet jej 1-2% spadek powoduje, że chce nam się pić. Jest to sygnał od mózgu, że możemy się odwodnić. A spadek poziomu wody zaburza naszą koncentrację, pamięć krótkotrwałą oraz wpływa niekorzystnie na dotlenienie komórek ciała człowieka. I właśnie osoby z takimi symptomami powinny szczególnie zadbać o jak najlepsze uzupełnienie straconych minerałów, ale i poziomu wody w organizmie.

Kiedy decydujemy się na pracę w różnych godzinach, musimy się też liczyć z tym, że dopadnie nas zmęczenie. Dzieje się tak przez szybszą utratę cennych składników z organizmu i przy okazji tracimy tez dużo wody. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze nawodnienie naszego organizmu w połączeniu z cennymi minerałami. Woda mineralna jest do tego idealna i w dodatku nie kosztuje nas wiele. A nie ma chyba nic lepszego niż skuteczny i tani sposób w walce ze zmęczeniem.