Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

0
660
biuro rachunkowe grudziądz

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, to wiesz, jak skomplikowane potrafi być prowadzenie rachunkowości firmy. Z tego właśnie względu zadanie to, bardzo często powierza się firmie zewnętrznej – biuru rachunkowemu. O biurze rachunkowym warto pomyśleć już na samym wstępie zakładania działalności. Wybór powinien być przemyślany, a na to potrzeba czasu. Zobacz jak wybrać dobre biuro rachunkowe. 

Bogate doświadczenie 

Jeśli szukamy biura rachunkowego, to najlepszą opcją jest podjęcie współpracy z biurem, które może pochwalić się wieloletnim stażem, tak jak np. biuro rachunkowe Grudziądz. Oczywiście niczego złego nie ma w nowo powstałych firmach, ale biura rachunkowe z dłuższym stażem dużo łatwiej sprawdzić. Staż świadczy także o zdobytym doświadczeniu. Im bardziej doświadczeni specjaliści, tym większą możemy mieć pewność, że trafiamy w dobre ręce. Kolejną zaletą biur rachunkowych z długim stażem jest fakt, że jeszcze jakiś czas temu, żeby otworzyć biuro rachunkowe trzeba było uzyskać certyfikat Ministerstwa Finansów. Dziś nie jest on potrzebny. W związku z tym biura z wieloletnim doświadczeniem mają dodatkowe potwierdzenie swoich umiejętności. 

Co więcej, biuro, które już długo istnieje na rynku z dużym prawdopodobieństwem będzie miało więcej opinii. Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie jakości usług danej firmy, niż posiłkowanie się opiniami innych klientów. Dzięki opiniom możemy zobaczyć jak wygląda współpraca z biurem i czy warto się akurat na nie zdecydować. 

Dokumenty i certyfikaty 

Dobre biuro rachunkowe posiada w swoim składzie samych specjalistów. Warto zwrócić uwagę, czy księgowi zatrudnieni w firmie mają odpowiednie wykształcenie i zdobyte certyfikaty. Pamiętaj, że zawsze możesz o nie poprosić. Ważna jest także licencja doradców podatkowych, ponieważ osoby ją posiadająca mają dużo szerszą wiedzę z tego zakresu. 

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Kolejnym wyznacznikiem dobrego biura rachunkowego jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Od 2004 roku polisa ubezpieczeniowa jest obowiązkowa, warto jednak sprawdzić, co obejmuje. Warto żeby biuro rachunkowe posiadało rozszerzone ubezpieczenie, które obejmuje działania takie jak rozliczanie Księgi Przychodów i Rozchodów, ZUS oraz ubezpieczenie od utraty dokumentacji. Dzięki temu nawet jeśli w rozliczenia wkradnie się jakiś błąd, to kara spadnie na biuro rachunkowe, a nie na nas. Każdemu może zdarzyć się błąd i warto mieć to na uwadze, dlatego rozszerzone ubezpieczenie jest istotne.