Jak wybrać odpowiednią drukarkę fiskalną? Nasze porady

0
151
drukarki fiskalne

Drukarka fiskalna to sprzęt, który jest użytkowany każdego dnia, więc jego wybór absolutnie nie może być przypadkowy. Zanim zdecydujesz, jakie urządzenie zakupisz, koniecznie weź pod uwagę kilka czynników, dzięki czemu pracownicy nie będą mieli żadnych problemów z wypełnianiem swoich obowiązków. Na co rzucić okiem, wybierając drukarkę fiskalną? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się!

Co biorą pod uwagę przedsiębiorcy podczas wyboru drukarki fiskalnej?

Drukarki fiskalne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Jednym z kluczowych czynników, jakie powinieneś wziąć pod uwagę, jest rodzaj prowadzonej działalności. Każdy biznes może mieć nieco inne wymagania, dlatego ważne jest, co robisz na co dzień: prowadzisz sklep detaliczny, biuro, restaurację, a może punkt usługowy?

Nie mniejsze znaczenie ma to, jaka jest średnia liczba transakcji w ciągu dnia. Jeśli codziennie generowana jest duża ilość sprzedaży, koniecznie postaw na sprzęt, który bezproblemowo poradzi sobie z intensywnym obciążeniem, czyli kup drukarkę fiskalną o większej przepustowości. W przypadku mniejszych biznesów i co za tym idzie: niewielkiej ilości transakcji, sprawdzi się przenośna, kompaktowa drukarka.

Kupując drukarkę fiskalną, warto pomyśleć również o tym, aby była intuicyjna w obsłudze. Zwróć uwagę na takie szczegóły jak interfejs użytkownika, ekran LCD czy przyciski. To wbrew pozorom ważna kwestia, ponieważ Twoi pracownicy muszą jak najszybciej nauczyć się prawidłowo korzystać z tego sprzętu. Zweryfikuj również możliwość integracji sprzętu z innymi urządzeniami.

Oczywiście chyba nie musimy wspominać również o tym, że drukarka fiskalna obowiązkowo musi być zgodna z obowiązującymi przepisami. Dla przedsiębiorców znaczenie mają również koszty eksploatacji. Zanim wybierzesz konkretne urządzenie, skontroluj, ile będzie kosztowała wymiana papieru, atramentu czy serwis techniczny.

Drukarka czy kasa fiskalna?

Podczas poszukiwań odpowiedniej drukarki fiskalnej na pewno zauważysz, że są dostępne również kasy fiskalne. Te drugie urządzenia są tańsze i działają samodzielnie, więc mogą wydawać się atrakcyjniejsze. W przypadku drukarki fiskalnej niezbędne jest jej podłączenie do komputera i specjalnego oprogramowania sprzedażowego. Warto podkreślić, że kasy fiskalne to dobry wybór wyłącznie do małych i średnich punktów sprzedaży. W miejscach, gdzie nie ma konieczności prowadzenia statystyk czy tworzenia raportów może to się sprawdzić. Jeśli jednak zależy Ci na pełnej kontroli w sklepie lub w punkcie usługowym, masz dużo towaru, jedynym sensownym rozwiązaniem jest drukarka fiskalna, czyli sprzęt dostępny w ofercie Madex.