Jakie są platformy dla sklepów internetowych?

0
694
platforma e-commerce

Branża e-commerce jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi biznesu na świecie. Coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swojej działalności do Internetu, bądź też rozszerzenie dotychczasowych działań. Pewnie mało kto z nas potrafi sobie wyobrazić współczesny świat bez zakupów online. W Internecie możemy znaleźć absolutnie wszystko. Tak samo wszystko możemy tu sprzedać. Masz pomysł na sklep internetowy? Świetnie, jednak najpierw zobacz, jaką platformę wybrać.  

Platforma e-commerce: co to jest?

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda budowanie sklepu internetowego? Firmy z większym zapleczem finansowym mogą pozwolić sobie na usługi renomowanych programistów, grafików itp. Jednak mały budżet nie jest ograniczeniem, do założenia sklepu internetowego. Tak naprawdę każdy z nich działa na jakiejś platformie e-commerce. Są to oprogramowania, które umożliwiają sprzedaż rzeczy online. Dzięki nim możemy wystawiać produkty, przyjmować zamówienia oraz płatności. Zobacz jakie są najpopularniejsze platformy e-commerce.

Platforma e-commerce: SaaS

Platformy SaaS, czyli Software as a Service to jedne z najpopularniejszych opcji dla początkujących sprzedawców. Tego rodzaju platformy oferują stworzenie sklepu internetowego na bazie abonamentu. Wykupujemy gotowe szablony, które możemy lekko modyfikować i płacimy za nie co miesiąc (w niektórych przypadkach abonament można opłacić na rok z góry). Jest to tanie rozwiązanie, dobre dla osób rozpoczynających przygodę z e-commerce.

Platforma e-commerce: Open Source

Platformy Open Source są na drugim miejscu pod względem częstotliwości wyboru.  Nieco bardziej zaawansowane niż platformy SaaS, oferują dostęp do kodu źródłowego, nie posiadają opłaty instalacyjnej, a ich koszt jest uzależniony od rodzaju i zaawansowania oprogramowania. Ta platforma sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Dzięki Open Source nasz sklep internetowy zyska możliwość rozbudowy oraz większą funkcjonalność. 

Platformy dedykowane

Jest to najdroższa z tych trzech opcji i najbardziej zaawansowana platforma e-commerce. Tutaj nie tworzysz sklepu na gotowych szablonach, ale za zaprojektowanie i zbudowanie strony odpowiadają programiści. Dzięki temu możesz zyskać system dopasowany do Twoich potrzeb. Kiedy warto skorzystać z platformy dedykowanej? Ta opcja przeznaczona jest dla sklepów ze specyficznym asortymentem lub nietypową opcją sprzedaży. Jest to też dobre rozwiązanie jeśli chcesz żeby Twój sklep wyróżniał się na tle konkurencji i posiadał wiele zaawansowanych opcji. Dowiedz się więcej na ecommercowy.pl