Komody do salonu, czyli elegancja i funkcjonalność w jednym

0
351
komody do salonu

Spośród mebli służących do przechowywania od lat największą popularnością cieszą się komody. Spotykamy je niemal w każdym domu, zarówno w salonach, jak i kuchniach czy pokojach dziecięcych. Nic w tym dziwnego. Komody to proste, pojemne meble, które dzięki solidnemu wykonaniu zapewniają trwałość na lata. Przekonaj się, że zakup komody do salonu to dobry wybór.

Czy warto wybrać komodę do salonu?

Komody wykonane są najczęściej z solidnych płyt wiórowych, a wykończenie mebla może przybrać różne barwy. Dzięki temu ich producenci zapewniają nie tylko długotrwałą jakość, ale także gwarancję, że nieprędko wyjdą one z mody. Zakup będzie nam zatem służył przez wiele lat i nie musimy obawiać się, że mebel przestanie pasować do naszego wnętrza.

W większości sklepów meblowych, takich jak Vikk, mamy do dyspozycji serie i kolekcje mebli o różnorodnych nazwach. Umożliwia to skompletowanie własnego zestawu. Jeśli potrzebujemy nie tylko komody do salonu, ale także stołu i szafy, bez trudu jesteśmy w stanie sprawić, że te trzy elementy naszego wnętrza będą ze sobą współgrały. Potem wystarczy dokupić sofę lub narożnik. I gotowe!

Komody do salonu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając komodę, zastanów się, co chcesz w niej przechowywać oraz ile miejsca w pomieszczeniu może ona zagospodarować. Komody do salonu w sklepie Vikk różnią się szerokością, wysokością i układem poszczególnych elementów. Mogą być w zupełności zamknięte, lub posiadać tylko jedną parę drzwi, co pozwoli ci ustawić na otwartych półkach pamiątki i rzeczy, które zawsze chcesz mieć pod ręką. Komody różnią się również wewnętrznym układem: mogą być podzielone na segmenty lub zostać wzbogacone o szuflady. Wybór należy do ciebie. Bez względu na to, na który model się zdecydujesz, możesz być pewien, że spełni on swoje zadanie.

Komoda czy witryna? I dlaczego nie obie?

Kolejnym modnym rozwiązaniem jest zakup witryny do salonu. Meble te są nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie i reprezentacyjne. Za szybą możesz ustawić np. pamiątkową porcelanę, sprzęt fotograficzny lub zdjęcia oprawione w ramki.

Popularność witryn sprawiła, że producenci zaczęli w stylowy sposób łączyć je z komodami. Dzięki temu klient uzyskuje zarówno miejsce do ekspozycji, jak i przechowywania różnych przedmiotów. Takie meble będą szczególnie dobrym pomysłem w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Witryny są wysokie, ale stosunkowo wąskie, choć wszystko zależy od modelu. Możesz być jednak pewien, że w ofercie sklepu Vikk znajdziesz coś dla siebie, nawet jeśli chcesz zapełnić niewielkie pomieszczenie. Witryny świetnie sprawdzą się również w twojej kuchni.

Jak dobrać meble do stylu pomieszczenia?

Wystarczy jeden rzut oka na asortyment sklepu Vikk, aby przekonać się, że znajdziemy tam komody we wszystkich odcieniach. Jeśli nie chcesz rezygnować z wysokiej jakości, ale odcienie drewna nie pasują do twojego salonu, zdecyduj się na biel lub grafit. Zyskasz miejsce do przechowywania skrojone pod twoje potrzeby. Dostępne możliwości sprawiają, że możesz zarówno dopasować komodę lub witrynę do stylu twojego salonu, jak i na odwrót.