Kredyt hipoteczny Poznań- jakie warunki należy spełnić?

0
781
Ekspert kredytowy

Kredyt hipoteczny to bardzo duże wsparcie przy zakupie nieruchomości. Decydując się na to rozwiązanie, zyskujemy fundusze, które możemy przeznaczyć na sfinansowanie zakupu mieszkania, lub wybudowanie domu. Żeby jednak otrzymać kredyt hipoteczny musimy spełniać konkretne warunki. Jakie? Zobacz, jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny. 

Na jakich zasadach udzielany jest kredyt hipoteczny? 

Osoba, która ubiega się o kredyt hipoteczny, musi spełnić szereg wymagań postawionych przez bank. Podstawowym kryterium jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Żeby uzyskać kredyt hipoteczny musimy mieć także wystarczający wkład własny. Co składa się na zdolność kredytową i czym jest wkład własny? 

Zacznijmy od zdolności kredytowej. Jest to czynnik, który określa, czy jesteśmy zdolni do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami w konkretnym czasie. Poprzez ocenę zdolności kredytowej bank ocenia, czy jesteśmy wiarygodnymi wnioskodawcami. Na zdolność kredytową składają się takie czynniki jak: rodzaj zatrudnienia, wysokość naszych dochodów, koszty utrzymania, wiek, stan cywilny oraz historia kredytowa. Im wyższą zdolność kredytową posiadamy, tym wyższą kwotę kredytu możemy uzyskać. 

Natomiast wkład własny to kapitał, który musimy posiadać, żeby uzyskać kredyt hipoteczny. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20 proc. od kwoty kredytu. Jeśli więc na przykład chcemy uzyskać 200 000 zł kredytu hipotecznego, to musimy posiadać 40 000 wkładu własnego. Podsumowując, zdolność kredytowa i wkład własny to dwa czynniki, które musimy posiadać, jeśli chcemy ubiegać się o kredyt hipoteczny. 

Ekspert kredytowy – wsparcie w pozyskiwaniu kredytu 

Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest łatwym zadaniem. Jest to najpoważniejsze zobowiązanie, na jakie możemy się zdecydować. Wyróżnia je wysoka kwota, jaką możemy uzyskać oraz długi okres spłaty. Jest to więc zobowiązanie długoterminowe. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby kredyt hipoteczny był dopasowany zarówno do naszych potrzeb, jak i realnych możliwości finansowych. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? 

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. Ekspert kredytowy pomoże nam określić naszą zdolność kredytową i dobierze do niej najlepsze oferty. Dzięki współpracy zwiększamy swoje szanse na uzyskanie zobowiązania. Co więcej, zmniejszamy ryzyko, że spłata zobowiązania obciąży nasz budżet domowy, co by mogło zagrozić płynności finansowej.