Kredyt hipoteczny w Santander – najważniejsze informacje

0
873
kredyt hipoteczny w Santander

Santander Bank oferuje swoim klientom dwie możliwości uzyskania kredytu na zakup nieruchomości. Pierwszą opcją jest kredyt hipoteczny, w którym mamy znacznie więcej możliwości, jeżeli chodzi o rozdysponowanie uzyskanych środków. Drugą opcją jest kredyt mieszkaniowy.

Kredyt mieszkaniowy i pożyczka hipoteczna w Santander Bank

Kredyt mieszkaniowy możemy uzyskać nawet na 5 lat stałego oprocentowania, które wynosi 2,80% w skali roku. Dzięki temu klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie właśnie z tej oferty, mogą liczyć na niezmienne oprocentowanie swojego kredytu, a także jego raty – bez względu na bieżącą wysokość wskaźnika WIBOR 3M (czyli aktualnej stopy oprocentowania). Okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa, liczony jest od dnia uruchomienia kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu spłata kredytu mieszkaniowego będzie przewidywalna – nie zaskoczą Ciebie nagłe zmiany oprocentowania. Zarówno pierwsza, jak i ostatnia rata takiego kredytu będą zatem takie same.

Jeżeli natomiast chodzi o kredyt hipoteczny udzielany przez Santander Bank, to możliwe jest przeznaczenie otrzymanych środków na dowolny cel. Taką długoterminową pożyczką możesz zatem spłacić posiadane zobowiązania kredytowe w pozostałych bankach. Według naszych ustaleń, oferta obowiązująca od sierpnia zakłada, że taki kredyt hipoteczny, można uzyskać na maksymalną kwotę, która wynosi 60% wartości nieruchomości. Dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, będzie to kwota  500 tys. zł, którą należy spłacić w 20 lat.

Jak wybrać odpowiednią ofertę kredytu hipotecznego?

Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego wcale nie jest taki prosty. Musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii – jednak i to nie gwarantuje nam znalezienia korzystniej oferty takiego kredytu. Możemy co prawda pokusić się o dobrą radę znajomych lub rodziny. Należy jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny jest sprawą dość mocno indywidualną. Dlatego oferta kredytu hipotecznego, z której skorzystał nasz przyjaciel, wcale nie musi być odpowiednia dla nas.

W wyborze odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego pomoże Ci zatem doświadczona osoba. To właśnie profesjonalista np. z Multikredyt.pl posiada niezbędną wiedzę, dzięki której znalezienie korzystnej oferty kredytu hipotecznego będzie łatwiejsze. Ekspert ds. finansów pomoże Ci znaleźć ofertę kredytu, która możliwie idealnie będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki skorzystaniu z takiej formy pomocy, możesz mieć pewność, że nie przepłacisz na tak uzyskanym długoterminowym kredycie.