Mieszkania deweloperskie – jednak wolimy nowe i szyte na miarę

0
1383

Mieszkania deweloperskie – jednak wolimy nowe i szyte na miarę

Statystyki pokazują, że mieszkania deweloperskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W ręcz przeciwnie – zapotrzebowanie na nie sukcesywnie wzrasta pomimo faktu, że lokale tego rodzaju są droższe niż mieszkania, które znajdują się w ofercie rynku wtórnego. Powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo, a należą do nich między innymi funkcjonalność oraz walory estetyczne nowych mieszkań. Ważny jest bowiem poziom bezpieczeństwa i komfortu mieszkania.

Mieszkanie deweloperskie czyli będzie po mojemu

Mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że stwarzają możliwość maksymalnego dostosowania ich funkcjonalności do indywidualnych potrzeb nowych właścicieli. Lokale w tak zwanym „stanie surowym” posiadają bowiem jedynie mury – podłogi, ściany oraz sufity – które są otynkowane, czasami pomalowane na biało. Mają również wstawione drzwi wejściowe, a także okna. Nie brakuje też podstawowych instalacji – elektrycznych, grzewczych i sanitarnych. Reszta leży w rękach nabywców mieszkania. Warto więc wiedzieć jak zabrać się za prace remontowe, aby móc jak najszybciej się wprowadzić i jednocześnie uzyskać efekt funkcjonalnego mieszkania o dużych walorach estetycznych. W związku z tym, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wielkość poszczególnych pomieszczeń. To powinno stanowić punkt wyjściowy każdego remontu. Trzeba bowiem dobrać takie materiały wykończeniowe, które nie pomniejszą optycznie niewielkich przestrzeni. Pod tym kątem należy wybierać płytki ceramiczne do kuchni i łazienki, tapety, kolory farb, rodzaj podłóg. Oczywiście warto w drugiej kolejności kierować się własnym gustem. Pamiętajmy, by mieszkanie było nie tylko piękne, ale też praktyczne. Pod tym kątem świetnie sprawdzą się płytki o gładkiej powierzchni, ponieważ takie najlepiej nadają się do czyszczenia. W dodatku nie osadza się w nich brud tak bardzo, jak w przypadku płytek, które posiadają różne zdobienia w postaci nierówności, żłobień i tym podobnych. Bardzo istotna jest kolorystyka ścian. Im bardziej neutralne, jasne, pastelowe barwy, tym wnętrza wydadzą się przestronniejszymi, większymi niż są w rzeczywistości. Większość osób stać na niezbyt duże mieszkania deweloperskie. Standardowo są to powierzchnie użytkowe o wymiarach od 40 do 50 metrów kwadratowych. W takich przypadkach lepiej unikać mocnych, intensywnych i ciemnych barw oraz bogactwa wzorów. Efekt może być opłakany, ponieważ uzyskamy jedynie wrażenie zagraconych, klaustrofobicznych przestrzeni. Na szczęście rynek oferujący różnego rodzaju materiały wykończeniowe, jak tapety, fototapety, płytki ceramiczne oraz farby, jest niezwykle szeroki. Z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Nowe inwestycje i nowatorskie budownictwo

Istotą mieszkań deweloperskich jest fakt, że są one objęte nowymi inwestycjami. Nowatorskie budownictwo, w przeciwieństwie do tego sprzed kilkudziesięciu lat, charakteryzuje się nowymi rozwiązaniami, które znacznie poprawiają komfort mieszkania i bezpieczeństwo. Architekci jeszcze na etapie projektowania nieruchomości biorą pod uwagę rozmaite potrzeby różnorodnych osób, na przykład starszych, niepełnosprawnych, singli czy wielodzietnych rodzin. W związku z tym, mieszkania deweloperskie, a więc nowoczesne, posiadają windy na klatkach schodowych, specjalne platformy elektryczne oraz podjazdy na wózki dziecięce i inwalidzkie, szerokie przejścia i korytarze, przestronne mieszkania, duże balkony i tarasy, z których bez przeszkód każdy może korzystać, brak wysokich progów, monitoring, ochronę fizyczną, ogrodzenie wokół całego osiedla, miejsca parkingowe zarezerwowane tylko dla osób zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami, podziemne hale garażowe, bliska odległość od sklepu spożywczego, apteki, a coraz częściej również przedszkola i żłobka, punktu opieki medycznej, oddziału banku czy poczty, plac zabaw, który jest atrakcyjny dla maluchów oraz bezpieczny z punktu widzenia ich opiekunów oraz niewielką odległość od przystanków komunikacji miejskiej. Warto także wybierać te inwestycje, które odpowiadają nam swoją lokalizacją. W dużych miastach wybierać można spośród nowych mieszkań, które są wybudowane w samym centrach oraz z dala od nich. W związku z tym, z pewnością każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie i swoich najbliższych – zarówno osoby, którym nie przeszkadza tłoczność i zgiełk centrum, jak i te, które marzą o tym, by ich mieszkanie stało się oazą spokoju, w której zregenerują siły przed kolejnym ciężkim dniem w pracy.

Wiele osób chcących kupić własne M zmaga się z podjęciem decyzji dotyczącej kupna mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. Warto jednak zainwestować w mieszkania deweloperskie, ponieważ będzie to dobra inwestycja na przyszłość. A skoro i tak potrzebne są na to duże pieniądze, często nawet zaciągnięcie kredytu w banku, to lepiej dołożyć trochę i móc cieszyć się nowym mieszkaniem, które znacznie podnosi komfort oraz bezpieczeństwo mieszkania. I to na zdecydowanie dłużej, niż mieszkania liczące sobie kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Lepiej już dziś pomyśleć o przyszłości swojej i swojej rodziny.