Myśleć jak Biznesmen, czyli sztuka ryzyka.

0
337
Myśleć jak Biznesmen, czyli sztuka ryzyka.

Zapewne nie raz zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego jednym zarabianie ogromnych kwot pieniężnych przychodzi tak łatwo natomiast zdecydowanej większości już niekoniecznie.
Jest mnóstwo ludzi, którzy bardzo by chcieli spróbować swoich sił w biznesie i być może nawet mają na to jakiś konkretny pomysł, aczkolwiek to niewiele się ma do jakichkolwiek działań w tym kierunku. Gdzie leży problem i dlaczego tak ciężko go zdiagnozować?

Sztuka ryzyka

Na pewno znasz osobę, która wiedze na pozór całkiem normalne życie pracując na etacie, wpłacając co miesiąc niewielkie sumy na swoje konto oszczędnościowe. To bardzo wygodne i przy okazji może wydawać się bezpieczne. To właśnie na tym zależy większości społeczeństwa. Wygoda w postaci pracy na etat i pewności, że co miesiąc dana suma wpłynie na ich konto oraz bezpieczeństwo – bo przecież mają pracę i jakieś oszczędności. Przy okazji przymykają oko na to jak bardzo ich szef bywa irytujący co niekoniecznie świadczy o tym, że problem znika. Nawet w takich sytuacjach owi ludzie boją się zrobić cokolwiek żeby może znaleźć pracę w której będą czuć się lepiej. Poczucie bezpieczeństwa w ich głowach stanowczo wyklucza ryzyko. I choć biją się z różnymi myślami, także z tymi o własnym biznesie, to nie zrobią w tym kierunku nic prócz rzucania słów na wiatr.
Nie jest to oczywiście niczym nienormalnym, patrząc na to, iż od dziecka koduje nam się w głowach konkretny system działania zabijający przy okazji kreatywność i możliwość swobodnego decydowania o kierunku którym chcemy podążać. Dlatego tak ciężko jest się przemóc, mimo że na każdym kroku pojawiają się możliwości ułatwiające rozpoczęcie nowego etapu jakim może być założenie własnej działalności. Jest rzesza ludzi, która ma dobry i oryginalny pomysł na produkt/usługę, lecz obiekcje z tym związane bywają po prostu silniejsze i nie do przeskoczenia. Wszystko wynika z mentalności którą oplatamy całe swoje życie i jednocześnie zamykamy się w ramach setek obaw. Ryzyko to coś czego nie można podjąć, bo w przypadku jakichkolwiek niepowodzeń jesteśmy narażeni na straty. Problem polega na tym, iż tylko ryzyko może sprawić, że wyjdziemy poza swoją strefę komfortu i otworzymy umysł na nowe wyzwania w naszym życiu. Tylko w taki sposób człowiek jest w stanie się rozwijać. W przypadku zakładania własnego biznesu, trzeba również zrozumieć, że pieniądze mają być efektem ubocznym konsekwentnej pracy nad tym co robimy. Nikt kto skupia się na pieniądzach ich nie ma lub posiada je w niewielkich ilościach.

Jeżeli kiedykolwiek wpadniesz na pomysł, który wyda Ci się sensowny to nie czekaj i działaj. Jeśli nie spróbujesz, to będzie to siedzieć w Twojej głowie przez lata, być może nawet do końca życia.