Pawilon ogrodowy

0
388

Masz ogród, jednak o nie dużej powierzchni? A może uprawiasz działkę i nie masz miejsca ani ochoty budować na niej altanę ogrodową z prawdziwego zdarzenia? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie – pawilon ogrodowy, którego projekty w niczym nie przypominają projektów domów jednorodzinnych. Pawilon ogrodowy to oczywiście nie namiot jak niektórzy myślą.

Może on przybierać przeróżne formy, jednakże każda pozwoli stworzyć miły, kącik wypoczynkowy w Twoim ogrodzie. Aby nie korzystać z przenośnych mebli ogrodowych, które niestety nie nadają się do wypoczynku w deszczowe dni, proponujemy właśnie pawilon. Jedną z zalet tej formy „altany ogrodowej” jest on jej oszczędniejszą formą. Nie jest to wręcz mały domek z jakim kojarzą nam się altany ogrodowe, ponieważ nie posiada on podłogi ani bocznych ścian, np. drewnianych. Główną zaletą pawilonu jest możliwość przestawiania go z miejsca na miejsce, które tylko chcemy i na zimę można go schować do garażu. Najczęściej spotykane pawilony mają stelaż wykonany z lakierowanych proszkowo rurek stalowych, który podtrzymuje dach z impregnowanej, nieprzemakalnej tkaniny. Takie pawilony najczęściej możemy kupić w marketach budowlanych.

Mamy w nich ogromną paletę wyboru: od małych, średnich do bardzo dużych z impregnowanego materiału lub z tańszej potocznie mówiąc „ceraty”, zwykłe, proste lub piękne przyozdobione, a do tego przeróżne kolory: zielone, granatowe, bordowe, białe, żółte itp. Jednak pawilon ogrodowy może mieć również konstrukcje drewnianą. W tym przypadku jednak przenoszenie pawilonu będzie dosyć trudne, ponieważ jego narożne słupki muszą być mocno osadzone w ziemi co utrudnia jego przenoszenie czy złożenie. Na nie wielkich działkach świetnie sprawdzą się również pawilony na planie trójkąta zajmują naprawdę mało miejsca.