Pieczątka z logo – na co zwrócić uwagę zamawiając pieczątkę?

0
357
Pieczątka z logo

Pieczątka z logiem to przedmiot, który powinien znaleźć się w każdej firmie. Można na niej umieścić dane na temat firmy lub imię, nazwisko i stanowisko, jeśli pieczątka ma być używana przez konkretną osobę. Koszt pieczątki jest niewielki, jednak warto zainwestować w produkt najwyższej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pieczątka spełni swoje zadanie i będzie niezawodna przez wiele lat. Zamówienie pieczątki nie jest trudnym zadaniem, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas dokonywania zakupów. Zobacz jakie elementy mają znaczenie podczas zamawiania pieczątki z logo.

Tekst i grafika na pieczątce

Pieczątkę można wykorzystać w różnym celu. Z jej pomocą możesz oznaczać dokumenty i ważne papiery, których nie brakuje w firmie. Twoja pieczątka może stać się także wizytówką firmy. To, co znajdzie się na pieczątce, zależy od Twoich potrzeb. Na pieczątce można umieścić dane firmy takie jak: NIP, adres, numer kontaktowy i logo. Jeśli pieczątka ma służyć jedynie do znakowania torebek, metek, bilecików itp. to wystarczy, że znajdzie się na niej ciekawa grafika i ewentualnie slogan i nazwa firmy. Możliwości jest naprawdę wiele i prócz oficjalnej pieczątki możesz też mieć w zanadrzu ozdobną pieczątkę do znakowania różnych przedmiotów. Pieczątkę możesz zaprojektować samodzielnie, korzystając z kreatora na stronie internetowej producenta. Istnieje też możliwość skorzystania z usługi projektowania pieczątki przez profesjonalnego grafika.

Czas realizacji zamówienia

Pieczątka z logo jest Ci potrzebna „na już”? Wybierając firmę, która ma zająć się produkcją pieczątki sprawdź, jaki jest czas realizacji zamówienia. Niektóre firmy oferują usługę wykonania pieczątki od ręki. Wykonanie standardowej pieczątki zajmuje zaledwie kilka minut, a gotowy produkt możesz odebrać w swoim mieście. Jeśli chcesz zamówić pieczątkę online, to możesz skorzystać z opcji przyspieszonego terminu realizacji zamówienia. Po zaprojektowaniu wyglądu stempla wystarczy ustalić termin odbioru przesyłki. Takie rozwiązanie przyda się osobom, które szybko potrzebują pieczątki np. dlatego, że ich stary stempel się zepsuł.

Wytrzymałość i jakość odbijania

Dobra pieczątka z logo powinna wyraźnie odbijać grafikę, która została na niej umieszczona. Odbity tekst oraz obraz powinien być wyraźny i możliwy do odczytania. Jakość odbijania jest ważna, ponieważ nie będziesz musiał przybijać stempla kilkukrotnie, aby był on widoczny. Jeśli zamawiasz pieczątkę z wkładem, sprawdź jaka jest częstotliwość jego wymiany. Nowoczesne pieczątki mogą działać nawet kilka lat bez konieczności wymiany tuszu.