Przeczytaj by czuć się komfortowo jako lider

0
356
Przeczytaj by czuć się komfortowo jako lider

Wielu liderów chce prowadzić uczciwie, autentycznie i być sprawiedliwym i hojnym wzorem do naśladowania, ale czasami łatwiej jest te słowa wypowiedzieć niż faktycznie je wykonać. Bycie autentycznym i prowadzenie z dobrej pozycji wymaga pracy, pracy, którą liderzy muszą wykonać sami, ponieważ zmiany muszą przyjść od góry.
Dużym problemem, którego wciąż jesteśmy świadkami, jest to, że niektórzy liderzy nie identyfikują się i nie postrzegają siebie jako liderów. Dla wielu osób, które awansują do roli lidera, mogą być bardzo dobre w wykonywaniu pracy, ale mogą mieć mniejsze doświadczenie w tym, co jest potrzebne do kierowania zespołem. Jest to bardzo powszechne i jeśli się z tym zgadzasz, to mam nadzieję, że pomoże Ci to wiedzieć, że nie jesteś sam. Jednakże, nie postrzegając siebie jako lidera, ograniczasz wyniki, jakie możesz osiągnąć dla firmy, swojego zespołu i własnych celów zawodowych.

Liderzy, z którymi współpracujemy, mówią, że kwestionują swoje przekonania w podejmowaniu decyzji i zastanawiają się, czy są w stanie prowadzić swoje zespoły w sposób, w jaki powinny być prowadzone w tym okresie. Czas, aby to zmienić, jest teraz. Ponieważ firmy stoją w obliczu dalszej niepewności, potrzebujemy liderów, którzy potrafią prowadzić swoje zespoły z pozycji pewności, a co najważniejsze, pewności siebie jako lidera.W mojej karierze pracowałem z wieloma profesjonalistami, którzy chcą być jak najlepszymi liderami, a wielu z nich cierpi z powodu jednego lub więcej z poniższych problemów:

Syndrom zastępcy

Czujesz, że Twoi rówieśnicy i osoby znajdujące się ponad Tobą są od Ciebie mądrzejsze i że zostaniesz odkryty. Głos w twojej głowie mówi ci, że nie jesteś wystarczająco dobry, a zwątpienie w siebie opóźnia podejmowanie decyzji.

Unikanie konfliktów

Unikasz konfliktów w obawie, że nie będziesz wiedział, jak sobie z nimi poradzić i podejmiesz niewłaściwą decyzję. Uspokaja siebie twierdząc „skąd możesz wiedzieć, co się naprawdę stało, skoro cię tam nie było”.

Prokrastynacja

Odkładasz na później rzeczy, które naprawdę mają znaczenie i pozwalasz, aby cię przytłoczyły.

Bycie zajętym

Pozostajesz w chaszczach codzienności, aby pokazać, że jesteś potrzebny i możesz dodać wartość. Nie wiedziałbyś, co zrobić ze swoim czasem, gdybyś odpuścił, przekazał go i wzmocnił swój zespół.

Kontrola

Musisz mieć kontrolę, podejmować decyzje za swój zespół i rozumieć wszystko, co się w nim dzieje.

Wchodzenie w rolę lidera

Twoja „tożsamość własna” jest kluczem do bycia tym, kim musisz być, aby osiągnąć swoje cele osobiste i zawodowe. Musisz stać się bardzo świadomy tego, w jaki sposób myślisz o sobie i być gotowym do zmiany swojego myślenia, aby stać się liderem, którym wiesz, że możesz być i na którego zasługuje Twój zespół.
Nadszedł czas, aby wejść w swoją tożsamość lidera. Bycie i dzielenie się tym, kim naprawdę jesteś, jest bardzo ważne dla Twojego stylu przywództwa. Wpływa na sposób, w jaki się komunikujesz, jak nawiązujesz kontakt z innymi i jak inni na Ciebie reagują i Ci ufają.

Pierwszym dużym krokiem, jaki możesz zrobić w kierunku wspaniałego przywództwa, jest zbudowanie świadomości tego, jakie są Twoje obecne blokady dostępu do wewnętrznego lidera. Większość naszych domyślnych zachowań, szczególnie w sytuacjach presji, jakie dyktuje pandemia, może popychać nas do skupienia się na sobie, działania pod wpływem impulsu i tracenia z oczu tego, czego naprawdę potrzebuje nasz zespół. Bycie wspaniałym liderem polega na byciu szczerym, otwartym i akceptującym, a kiedy to zrobisz, Twój zespół poczuje, że może odwzajemnić to zachowanie.

Dopiero kiedy liderzy zaczną lepiej rozumieć samych siebie i zaczną koncentrować się na ograniczających ich przekonaniach i nawykowych schematach myślenia, będą mogli odkryć, jak zmienić te zachowania i dokonać prawdziwej zmiany zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
Rozpaczliwie potrzebujemy więcej liderów, którzy są zaangażowani w przywództwo całym sercem i którzy są wystarczająco świadomi siebie, aby prowadzić z serca, a nie zaangażowanych liderów, którzy prowadzą ze zranienia i strachu.