Rekrutacja pracowników z Ukrainy – na co zwrócić uwagę? 

0
311
Rekrutacja pracowników z Ukrainy

W ostatnich latach możemy na polskim rynku pracy zauważyć spory niedobór pracowników. Szczególnie w sektorze fizycznym. Brakuje nam wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i tę lukę zapełniają właśnie pracownicy z Ukrainy. Wśród polskich pracodawców cieszą się bardzo dobrą opinią. Są pracowici, zmotywowani i efektywni. Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy rekrutacji. 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy – samodzielnie, czy z agencją? 

Jako pracodawca doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak czasochłonny jest proces rekrutacyjny. Trzeba się przebić przez otrzymane CV i zgłoszenia. Wybrać te, które są warte uwagi, a następnie przeprowadzić rozmowy. Potem czeka nas jeszcze ostateczna decyzja i cały stos formalności do wypełnienia. Czy wiesz, że zatrudniając pracowników z Ukrainy, możesz uniknąć tego całego zamieszania? Wystarczy, że zdecydujesz się na pomoc agencji pracy. 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy, przy pomocy agencji, jest naprawdę prosta. Podejmując współpracę z agencją, zyskujemy wsparcie na każdym etapie rekrutacji. W pierwszej kolejności agencja szuka dla nas pracowników, następnie przeprowadza z nimi rozmowy i dopasowuje ich do naszego profilu działalności. Agencja zajmuje się również przygotowywaniem umów oraz wszelkimi innymi formalnościami. Na późniejszym etapie bierze także odpowiedzialność za wypłaty oraz zakwaterowanie pracowników z Ukrainy. 

Dlaczego warto skorzystać usług agencji? 

Decydując się na współpracę z agencją, zdejmujemy z siebie odpowiedzialność szukania pracowników. W tym czasie możemy za to zająć się innymi aspektami związanymi z rozwojem firmy. Agencja zadba o wszelkie sprawy związane z legalizacją, nie musimy więc się martwić, że coś odbywa się nielegalnie. Co więcej, agencje pracy dbają także o ograniczenie rotacji pracowników. Dzięki temu optymalizują koszty związane z zatrudnieniem, co przekłada się bezpośrednio na nasz zysk. 

Pracownicy z Ukrainy – czy warto ich zatrudniać? 

W ostatnich latach wielu polskich pracodawców odczuło, że brakuje rąk do pracy. Lukę tę stopniowo zaczęli wypełniać pracownicy z Ukrainy. I wielu pracodawców bardzo sobie ich ceni. Pracownicy z Ukrainy są zmotywowani, pracowici i szybko, ale dokładnie wykonują powierzone im zadania. Nic więc dziwnego, że zaskarbili sobie pozytywną opinię. 

Jednak to niejedyne zalety pracowników z Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi są zbliżeni do nas zarówno kulturowo, jak i językowo. Dzięki temu nie mają większych problemów z asymilacją. Co więcej, wobec Ukraińców stosowane są uproszczone przepisy związane z zatrudnieniem.