Sprzedaż mieszkania – czyli kupujący są wzrokowcami

0
1449

Sprzedaż mieszkania – czyli kupujący są wzrokowcami

Złotej recepty na sprzedaż mieszkania poszukuje się od bardzo dawna, ale jej znalezienie chyba graniczy z cudem. Kiedy jednak już decydujemy się na sprzedaż własnego mieszkania to warto pamiętać o tym, że ludzie w dużej mierze będą kupowali nasze mieszkanie wzrokiem. Nikt nie spisuje umowy w ciemno tylko najpierw przyjeżdża i bardzo dokładnie ogląda nasze mieszkanie. Oczywiście dużo się mówi o tym, że ważna jest lokalizacja nieruchomości, spokojni sąsiedzi, bliskość ważnych budynków, dobre skomunikowanie z miastem no i oczywiście cena. To prawda, ale wszystkie te elementy mogą stać się dużo mniej znaczące jeśli wnętrze naszego mieszkania po prostu budzi zachwyt i już od pierwszych sekund przebywania w nim klient czuje się tak, jakby był we własnej nieruchomości.

Przygotowanie mieszkania

Nie sztuką jest zrobienie kosztownego remontu i wystawienie wtedy naszego mieszkania na sprzedaż. Przy wyjątkowo wartościowych nieruchomościach takich krok może być opłacalny, ale w większości przypadków raczej mija się to z celem, chyba że mieszkanie jest wyjątkowo mocno zniszczone. Podstawą jest tutaj przede wszystkim zrobienie generalnego porządku. Musimy zwyczajnie pozbyć się z naszego mieszkania większości rzeczy osobistych, które zalegają gdzieś na widoku, czyniąc jednocześnie to miejsce uniwersalnym, a więc takim do którego każdy może się przypasować. Nie jest dobrym pomysłem na przykład gotowanie obiadu w trakcie wizyty klienta, rozłożenie deski do prasowania czy pozostawienie na szafce dziesiątek medali i dyplomów naszych dzieci. To nie trafi do klienta, a wręcz przeciwnie, zniechęci go ponieważ poczuje się on w tym miejscu obco.

Ludzie od kreowania wizerunku

Tak jak w świecie gwiazd czy polityków pracują osoby od kreowania wizerunku osobistego tak i w branży nieruchomości mamy już firmy zajmujące się kreowaniem wizerunku mieszkania. Warto korzystać z ich usług przed sprzedażą mieszkania, gdyż to o wiele tańsze rozwiązanie niż kapitalny remont. Specjaliści z takich agencji wiedzą jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, podpowiedzą nam co z niego zabrać, a co można dodać. Do tego zajmują się oni wykonywaniem profesjonalnych zdjęć, które są podstawą dobrej oferty sprzedaży.