Wykładzina do biura – jakie powinna spełniać wymagania?

0
1396
Wykładzina do biura – jakie powinna spełniać wymagania?

Wystrój biura to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza, jeśli w biurze tym nie tylko przebywają pracownicy, ale też odwiedzają je klienci. Eleganckie, wysokiej klasy meble to jednak nie wszystko. Wykładzina do biura to również coś, na co należy zwrócić dużą uwagę podczas projektowania wnętrza lub jego remontu.

Wbrew pozorom klienci zwracają uwagę na podłogę w danym obiekcie – szczególnie, jeśli jest z nią coś nie tak (czyli na przykład wygląda na mocno wyeksploatowaną lub jest brudna). Tak więc, jakie wymagania powinna spełnić wykładzina biurowa, aby służyła w danym obiekcie z powodzeniem przez wiele lat?

Jaka powinna być idealna wykładzina do biura?

Wykładzina do biura, znana także jako wykładzina obiektowa, powinna przede wszystkim wyróżniać się trwałością na długie lata. W końcu żadna firma nie chce marnować czasu i pieniędzy na częste remonty, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że z ich powodu biuro może być częściowo lub całkowicie wyłączone z użytku przez jakiś czas.

Wybierając wysokiej jakości wykładzinę obiektową od sprawdzonego producenta, możemy liczyć na to, że nawet po upływie lat będzie ona wciąż wyglądała świetnie i robiła pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach. Nawet w przypadku, gdy w danym biurze występuje duże natężenie ruchu, które stanowiłoby duże wyzwanie dla zwykłej wykładziny domowej.

Kiedy już ustalimy, jaki typ wykładziny i producent nas interesuje, warto poświęcić chwilę także na dobranie odpowiedniego designu. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że niezależnie od branży, w której działamy czy klimatu, który chcemy stworzyć, prawdopodobnie będziemy w stanie znaleźć wykładzinę, która nas usatysfakcjonuje. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że, jeśli chcemy wywołać optymalny efekt, najlepiej, aby styl wszystkich elementów wystroju (wykładziny, ścian, mebli) był ze sobą spójny.

Izolacja akustyczna ma znaczenie

Nie ma nic gorszego niż pracowanie w hałaśliwym biurze. Jest to o tyle istotne, że nieprzyjazne warunki pracy odbijają się odczuwalnie na produktywności. Głośne dźwięki kroków (szczególnie szpilek) mogą zresztą irytować nie tylko pracowników, ale też klientów. Jednak bez obaw, ponieważ jest wiele modeli wykładziny biurowej, które charakteryzują się wysokim wskaźnikiem izolacji akustycznej.

Jest to możliwe poprzez zastosowanie specjalnej pianki poliuretanowej, która znacząco redukuje hałas w porównaniu do zwykłego podłoża. Dzięki temu komfort pracy (i nie tylko) w danym pomieszczeniu jest znacznie wyższy. Warto wspomnieć też o dużym komforcie poruszania się po takim podłożu.