Z jakiej obsługi prawnej korzystają przedsiębiorcy?

0
323
Obsługa prawna przedsiębiorstw

Prowadzenie własnej działalności posiada wiele zalet. Jest to jednak także czasochłonne zadanie, które zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim każdy przedsiębiorca stara się uniknąć strat. Kolejną kwestią jest prowadzenie działalności zgodnie z prawem. To zadanie nie należy do najłatwiejszych, gdyż przepisy ulegają nowelizacjom i niezbędna jest odpowiednia wiedza. Z tego względu przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po usługę obsługi prawnej spółek. Na czym polega? Poznaj zalety obsługi prawnej przedsiębiorstw. 

Obsługa prawna przedsiębiorstw – czym się wyróżnia? 

Każde wsparcie jest ważne przy prowadzeniu firmy. W ostatnich latach przedsiębiorcy zrozumieli, że nie tylko zlecenie zadań związanych z księgowością może przynieść znaczne korzyści. Coraz więcej firm decyduje się także na obsługę prawną. Obsługa prawna przedsiębiorstw, czyli współpraca z kancelarią prawniczą, wiąże się z licznymi korzyściami. Jakimi? Przede wszystkim obsługa prawna przedsiębiorstw obejmuje doradztwo prawne podczas zakładania oraz likwidacji działalności, oraz dotyczy bieżących spraw biznesowych. Do tych ostatnich możemy zaliczyć między innymi przygotowywanie umów, regulaminów, statutów, opiniowanie umów z kontrahentami, a także reprezentowanie przedsiębiorców w kontaktach z organami nadzorującymi i dłużnikami. 

Obsługa prawna firmy uwzględnia zarówno stałą, jak i doraźną pomoc. Natomiast zakres prac oraz ilość godzin w miesiącu, które prawnik nam poświęci, są ustalane indywidualnie. Każda współpraca opiera się na dopasowaniu do potrzeb firmy. Co ważne, obsługa prawna przedsiębiorstwa nie jest kierowana tylko do dużych podmiotów. Z tego rozwiązania mogą skorzystać także mniejsze oraz średnie firmy. To te ostatnie najczęściej decydują się na stałą współpracę z zewnętrzną kancelarią. Utworzenie wewnętrznego działu prawnego jest znacznie droższe. 

Jakie zalety ma stała obsługa prawna firmy? 

Jak już wiesz, obsługa prawna spółki jest tańsza niż utworzenie wewnętrznego działu, czy zatrudnienie prawnika na etat. To właśnie z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Co jeszcze możesz zyskać? Obsługa prawna to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Prawo nieustannie się zmienia, a jego znajomość jest kluczowa, by odpowiednio prowadzić działalność. Natomiast jego nieprzestrzeganie, nawet jeśli wynika z niewiedzy, wiąże się z karami, zarówno grzywny, jak i pozbawienia wolności. Decydując się na współpracę, możesz więc uniknąć błędów, gdyż zyskujesz dostęp do doświadczonych specjalistów.