Złoto – postaw na pewną inwestycję własnych pieniędzy

0
597
skupowanie złota w krótkim okresie

W dzisiejszych czasach oszczędności wielu osób topnieją w zastraszającym tempie. Jest to związane z największą od dwudziestu lat inflacją. Nie tylko w Polsce sytuacja gospodarcza pozostawia wiele do życzenia, cały świat zaburzony pandemią odbudowuje straty, co ma bezpośrednie przełożenie na naszą gotówkę i pieczołowicie odkładane oszczędności. Inwestycja w złoto może być dla nas i naszych pieniędzy wybawieniem. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy!.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego kruszec jakim jest złoto, od wielu długich lat nie traci na swej popularności, i wciąż cieszy się dużym uznaniem w świecie inwestorów. Już setki tysięcy lat temu nasi przodkowie znali i doceniali wartość złota.

Złoto, w przeciwieństwie do innych form inwestowania (dla przykładu popularny bitcoin) od wielu długich lat nie odnotowało drastycznych spadków wartości. Naturalnym jest, że czasem jego cena rośnie, a czasem spada, jednak w ogólnym rozrachunku zawsze odnotowuje się zysk. Co więcej, regularnie od wielu lat, złoto wciąż zyskuje na wartości.

Inwestycja w złoto to ochrona oszczędności – na wartość złota nie wpływa inflacja, której chcąc nie chcąc, podporządkowane są pieniądze.

Inwestycja w złote sztabki czy monety to najlepsza alternatywa dla osób, które nie mają przekonania do systemu bankowego i  trzymania pieniędzy na rachunkach bądź lokatach.

Inwestycja w złoto jest bardzo dobrym wyborem dla początkujących inwestorów. By zakupić swoją pierwszą sztabkę bądź monetę, nie musimy wykonywać skomplikowanych analiz rynku czy posiadać specjalistycznej wiedzy i obeznania, by nie stracić na kupnie. Jedyne co warto śledzić podczas zamiaru inwestycji w złoto, to wykres ceny złota w czasie. Jest to z całą pewnością prostszy proces, niżeli obracanie kapitałem na giełdzie papierów wartościowych.

Co więcej, posiadanie fizycznej sztabki złota, bądź pięknie połyskującej monety, to także zaleta takich inwestycji. Mamy nad dokonaną inwestycją osobisty nadzór oraz całkowitą ochronę.

Inwestycja długoterminowa

Chcąc dokonać inwestycji w złoto należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja długoterminowa. Skupowanie złota w krótkim okresie czasu po jego zakupie nie przyniesie nam zysku. Nie jest więc to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy odnotować szybki przypływ gotówki. W związku z tym, że stanowi doskonałą ochronę naszych oszczędności, inwestycja w złoto nakierowana jest na jego posiadanie. Zamiast analizować wzrastającą inflację i zastanawiać się, co będziemy mogli kupić za pewien okres czasu za wartość naszych oszczędności, lepiej ze spokojną głową trzymać w bezpiecznym miejscu swoją złotą sztabkę.

Ochrona własnych oszczędności

Każdy rodzaj inwestycji wiąże się z większym bądź mniejszym ryzykiem. Nie ma rozwiązań, które nie są obarczone wadami. Warto jednak podkreślić, że decyzja o inwestycji w złoto jest jedną z najbardziej bezpiecznych. Każda inwestycja musi być jednak solidnie przemyślana, i podjęta z pełną świadomością.